سبد خرید

محصولی انتخاب نشده است

استفاده از موبایل در حین رانندگی

10 / 10
از 1 کاربر

استفاده از موبایل در حین رانندگی

 

نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید به این مفهوم می باشد که تعداد جوانان زیادی را پشت فرمان ماشین در خیابانها خواهیم دید, حال ممکن است که این رانندگی در صبح یا بعدظهر و بمنظور رفت و برگشت به مدرسه یا دانشگاه باشد. امروزه علاوه بر سرعت زیاد و خواب آلودگی رانندگان که ممکن است باعث بروز حوادث ناگوار شود, استفاده از تلفن همراه نیز میتواند, به همان اندازه سرعت زیاد و خوابالودگی, برای رانندگان خطر آفرین باشد. ثابت شده است که جوانان و نوجوانان بیش از سایر افراد جامعه در معرض خطرات ناشی از استفاده از موبایل در زمان رانندگی می باشند. حال اگر جوانی را در نزدیکی خود می شناسید و به سلامت وی اهمیت می دهید, الان بهترین فرصت جهت یادآوری آنان از خطرات ناشی از استفاده از موبایل در زمان رانندگی می باشد.

برخلاف بسیاری از عادتهای بد فردی که ممکن است فقط به فرد مبتلا به این عادت آسیب وارد شود (مانند اعتیاد به سیگار), اعتیاد به استفاده از موبایل در هر زمان مخصوصا در زمان رانندگی می تواند برای هر فردی, از عابر پیاده تا مسافران درون خودرو, خطر ساز باشد.

درحالیکه همه رانندگان با هر سنی ممکن است که قربانی خطرات ناشی از استفاده از موبایل در زمان رانندگی شوند, اما آمار نشان داده است که جوانان و رانندگان کم تجربه بیشتر در معرض خطرات ناشی از استفاده از موبایل در زمان رانندگی می باشند.

تحقیقات نشان داده اند که حداقل زمانی که یک راننده ممکن است توسط یک پیامک حواسش پرت شود 5 ثانیه می باشد. کافیست بدانید که با این زمان در یک بزرگراه می توان مسافتی به طول یک زمین فوتبال را طی کرد, که در این فاصله ممکن است اتفاقات ناگوار جبران ناپذیری بیفتد.

براساس آمار منتشر شده, 77 درصد از جوانان کاملا مطمئن هستند که می توانند در زمان رانندگی پیامک دهند, و 55 درصد از َآنها این امر را بسیار آسان توصیف نموده اند. حال این مسئله را چه باور داشته باشید و یا نداشته باشید, آمار نشان داده است که افرادی که در زمان رانندگی پیامک می دهند حدود 10 درصد از مسافت طی شده در این زمان را خارج از محدوده خط رانندگی خود طی می کنند و 13 درصد از رانندگان 18 تا 20 ساله که دچار حادثه رانندگی شده اند این مسئله را تائید نموده اند که در زمان تصادف در حال استفاده از موبایل بوده اند.

موارد بسیار زیادی از تصادفات در سطح شهر در سراسر دنیا بوسیله استفاده از موبایل در زمان رانندگی رخ داده است. هر میزان که در رانندگی تبحر داشته باشید نمی تواند مانع از این مسئله شود که در زمان رانندگی و استفاده همزمان از موبایل برای شما اتفاقی رخ ندهد. حال اگر به امنیت خود و سایر افراد جامعه کمی اهمیت می دهید سعی کنید که در این عادت بد خود تجدید نظر نمائید تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کرده باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :